Lepší fyzička = snazší zpěv

Zpěvákům s lepší fyzičkou se snáze zpívá!

Zpěv je svalová činnost. Hlasivky jsou svaly, ty jsou ovládány soustavou dalších svalů. Výdech ovládá bránice, která je sval. Napnout a tím zaktivnit bránici napomáhají velké svalové partie na trupu. S těmito svaly spolupracují další velké svalové partie, které jsou hlouběji v trupu.

Pokud zpěvák pravidelně trénuje svou fyzičku, snáze se mu svaly na těle ovládají a díky tomu při zpěvu má delší výdrž, déle zvládne zpívat bez únavy, je pro něho snazší hospodařit s dechem, se kterým pak déle vystačí. Díky tomu všemu se mu pomaleji unavuje hlas, hlas je díky správnému proudění vzduch volnější, zdravější a má hezčí barvu. Zpěv trénovaného jedince nestojí tolik úsilí, pokud chce zpívat vysoko nebo nahlas. A to už stojí za to udržovat si fyzičku! 😀

Proto jsme pro vás natočili SVĚTOVÝ UNIKÁT – jako první na světě jsme sestavili speciální fitness trénink zaměřený na všechny svalové partie potřebné při zpěvu. Naleznete ho zde: FITNESS PRO ZPĚVÁKY.

Škola moderního zpěvu
Pěvecká škola zaměřená na všechny žánry populární hudby využívající moderní světové pěvecké výukové metody. Vyučují profesionální zpěváci a vystudovaní lektoři zpěvu.
Komentáře